DEZINSECȚIE AMBIENTALĂ – MARȚI 27.07.2021

PRIMARIA COMUNEI SOFRONEA

ANUNȚĂ

IN DATA DE MARTI 27.07.2021 , PE RAZA COMUNEI SOFRONEA SI A SATULUI APARTINATOR SANPAUL, SE VA EFECTUA DEZINSECTIE AMBIENTALA URBANA COMBINATA CU TRATAMENT FITOSANITAR (COMBATEREA MUSTELOR A TANTARILOR A TIGRULUI DE PLATAN, A CAPUSELOR SI A DAUNATORILOR SPECIFICI POMILOR SI ARBUSTILOR) CU SUBSTANTA INSECTICIDA SI SUBSTANTE FITOSANITARE IN SOLUTIE APOASA, RECOMANDARE FACUTA DE ORGANIZATIA MONDIALA A SANATATII PENTRU MEDIUL URBAN IMPOTRIVA INSECTELOR ZBURATOARE.

VA RUGAM SA LUATI MASURILE PREVENTIVE CARE SE IMPUN PRIN INCHIDEREA FERESTRELOR SI A USILOR, ADAPOSTIREA HRANEI SI APEI ANIMALELOR, PRECUM SI MASURI SPORITE PENTRU PROTECTIA ALBINELOR.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support